©2013-2020 All right reserved to Cosmosradio

Schedule 1. Weekly Show

Tuesday

18:00 CET RC Guest Mix hosted by  ARMEN DA VIKEN

19:00 CET RC Guest Mix hosted by  ARMEN DA VIKEN

20:00 CET INNOVATE hosted by Kev Willis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wednesday

19:00 CET DJ Executor

20:00 CET Emperor Recordings Underground Essentials

 

 

 

 

Thursday

18:00 CET Drumski

 

 

 

 

 

Friday

17:00 CET Silver Clouds

18:00 CET Lee Evans

19:00 CET Aglaia Rave

20:00 CET Eraserlad 

21:00 CET Mahir Kanik 

22:00 CET Fusion Boy

23:00 CET S.B.A

 

 

 

 

 

 

 

Sunday 

14:00 CET "After Hours" hosted by Hypnotised & PatriZe 

15:00 CET "After Hours" hosted by Hypnotised & PatriZe 

 

Schedule  2. Weekly Show

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuesday

20:00 CET INNOVATE hosted by Kev Willis 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wednesday

19:00 CET DJ Executor 

20:00 CET Emperor Recordings Underground Essentials

22:00 CET  Don Herman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Friday

18:00 CET Lee Evans

19:00 CET DJ Ramzes 

20:00 CET Antonio Nazaro 

21:00 CET Miss Shiva 

22:00 CET Miss Shiva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sunday 

14:00 CET "After Hours" hosted by Hypnotised & PatriZe 

15:00 CET "After Hours" hosted by Hypnotised & PatriZe 
 

Schedule  3. Weekly Show

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuesday

20:00 CET INNOVATE hosted by Kev Willis

 

 

 

 

 

 

 

Wednesday 

19:00 CET DJ Executor

20:00 CET Emperor Recordings Underground Essentials

 

 

 

 

Thursday

18:00 CET DJ Drumski

19:00 CET S.B.A

20:00 CET Miguel Santos

21:00 CET Fernando Baretto

 

 

Friday

18:00 CET Lee Evans

19:00 CET Guen B.

20:00 CET Tred-Z.

21:00 CET GASA & Deep Sunset

22:00 CET Melody Miles

23:00 CET Abel Montealegre 

Saturday

20:00 CET  Findike Records pres.Guest Mix

21:00 CET  Findike Records pres.Guest Mix

22:00 CETJuano Monti

 

 

 

Sunday 

14:00 CET Berlin  "After Hours" hosted by Hypnotised & PatriZe 

15:00 CET Berlin  "After Hours" hosted by Hypnotised & PatriZe 

Schedule  4. Weekly Show

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuesday

20:00 CET INNOVATE

Hosted by Kev Willis

 

 

 

 

 

 

 

Wednesday

19:00 CET DJ Executor 

20:00 CET Emperor Recordings Underground Essentials

 

 

 

Thursday

20:00 CET Axel Black

21:00 CET Antonello Marino 

Friday

18:00 CET Lee Evans

19:00 CET Antonio Nazaro 

20:00 CET Following Light 

21:00 CET AR-MEN DA VIKEN 

22:00 CET Johan Weiss

23:00 CET AorMos 

 

 

 

 

 

 

 

Sunday    

14:00 CET Berlin  "After Hours" hosted by Hypnotised & PatriZe 

15:00 CET Berlin  "After Hours" hosted by Hypnotised & PatriZe 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now